Wyszukaj w katalogu

Polecane firmy
Poleć nas innym
Ogrzej się przy kominku
(2014-08-26)

Na hasło „kominek” reagujemy… ciepło. Wszystko jedno czy chodzi o prawdziwe otwarte palenisko, na którym buzuje żywy ogień; designerski biokominek, przypominający raczej abstrakcyjne malowidło; mały podgrzewacz do tealightów, czy… Tomka Tomczyka.

Kominek równa się ciepło i energia.
Przed nami jesień, więc o kominkach myślimy coraz częściej. O Tomku Tomczyku wiemy tyle, ile pozwala nam o sobie wiedzieć. A pozostałe rodzaje kominków?

Żywy ogień

Przy zachowaniu wszystkich wymogów przeciwpożarowych, szczęśliwi mieszkańcy własnych domów inwestują w kominki, w których płonie żywy ogień. Trzask palonych polan, genialny zapach drewna z drzew owocowych i charakterystyczne ciepło – tego nie można nie lubić. Wszystko dla domu, dla rodziny – kominek to centrum życia porównywalne jedynie z wielkim stołem. Dobrze rozprowadzona instalacja kominkowa sprawi, że nagrzewać się będzie cały dom. Będzie więc można rzadziej używać kaloryferów. No i ten zapach, rozchodzący się dookoła…

Kominek ekologiczny

Jeśli mieszkasz w budynku wielorodzinnym i nie możesz samodzielnie podjąć decyzji o zamontowaniu instalacji kominkowej, bo wymagana jest na to zgoda spółdzielni mieszkaniowej albo wspólnoty, także możesz cieszyć się domowym kominkiem. Kominek ekologiczny zwany też biokominkiem może jako żywo przypominać tradycyjne palenisko, tylko że zamiast drewna płonie w nim etanol. Jeśli odwieczna stylistyka nie bardzo ci odpowiada, preferujesz nowoczesny design, możesz przyjrzeć się ofercie domowych kominków ekologicznych stylizowanych na abstrakcyjne obrazy czy przywodzących na myśl akwaria. Bez względu jednak na stylistykę, zasada działania zawsze jest taka sama i żaden, nawet najwymyślniejszy biokominek, nie wymaga tylu zabiegów oczyszczających, co klasyczne palenisko. Dzięki temu, że ekologiczny kominek nie musi być podpięty do instalacji wentylacyjno-kominowej, możesz zainstalować go w każdym pomieszczeniu.

Ogrzewamy zmarznięte dłonie

I wreszcie kominki najmniejsze: domowe kominki na jedną świeczkę, najczęściej aromatyczną, albo podgrzewacze wody z kroplą zapachowego olejku. Można przy nich rozgrzać dłonie i zrelaksować się. W domu, w którym nie ma szans na zamontowanie prawdziwego kominka, dają namiastkę ciepła i przytulności. I przy okazji: darmowy seans aromaterapeutyczny.

ogirnkominka.jpg